Fax Now: (925) 132-4545

 
 

Student…szpieg?

Mówi się, że studenckie czasy to najlepszy okres w życiu. Lata beztroski, wiecznej zabawy, poznawania przyjaciół na pełne życie i pierwsze kroki w samodzielnym, dorosłym życiu. Wielu z nas z uśmiechem na twarzy wspomina studenckie przygody. Jednak jak wiadomo, oprócz luźnych aspektów życia istnieje też nauka. Wystarczy jeden szczegół, ażeby wymarzone studia stały się udręką albo nastręczały pewnych problemów.

Trudny egzamin, niesprawiedliwy wykładowca czy ciężki do opanowania materiał. Każdy student spotkał się chociaż raz z którymś z tych zdarzeń w życiu żaka. Natomiast nieraz zdarzają się sytuacje, gdy egzamin nie jest skomplikowany, ale praktycznie niemożliwy do przejścia, a wykładowca to nie tylko tzw. „kosa”, ale głównie człowiek, który postanowił uprzykrzyć życie innym, mimo jasnych dowodów na czyjąś niewinność. Niewątpliwie nieraz słyszeliśmy o takich przypadkach albo sami staliśmy się ofiarami nieuczciwych postępowań na uczelni. Takie przypadki są szczególnie trudne do rozwiązania z wielu względów. W większości sytuacji powinno się uważać czy zgłaszanie niewłaściwego zachowania przełożonym nie przysporzy nam więcej kłopotów albo utrudni nam dalsze studiowanie. Sprawa może być zwłaszcza delikatna, szczególnie jeżeli chodzi o osobę cenioną i poważaną w środowisku akademickim. Co w takiej sytuacji zrobić?

Najczęstszą przyczyną bagatelizowania zgłoszonych przez studentów uwag jest brak odpowiednich dowodów. Niewłaściwe zachowanie ma miejscezazwyczaj podczas prowadzonych zajęć, gdzie nawet jedna osoba poza studentami nie przebywa. Dobrym rozstrzygnięciem, które ułatwi dojście do prawdy, są urządzenia podsłuchowe. Tak, to nie tylko domena detektywów czy szpiegów. Tego rodzaju sprzęt jest ogólnie dostępny i właściwie każdy może z niego w razie konieczności korzystać. Niejednokrotnie ułatwia życie i umożliwia na dość szybkie wykrycie nieprawidłowości. Jeśli już mamy podejrzenia, że ktoś postępuje wobec nas nieuczciwie i wykorzystuje swoją pozycję, możemy w zwyczajny metodę nagrać go i tym samym zdobyć cenne dowody jego winy. Dzięki długopisowi z kamerą czy okularom szpiegowskim nie wzbudzając najmniejszych podejrzeń, jesteśmy w stanie zarejestrować właściwie każdy detal, który może być ważny w sprawie. Niewielkie urządzenia ukryte w rzeczach normalnego użytku są prawie że niewykrywalne, poprzez co bardzo trudno je zdemaskować. Dzięki temu nikt nie odgadnie naszych zamiarów, a my będziemy mogli uzyskać niepodważalne dowody.

Comments are closed.